| MarianPetre a întrebat:

si craciun fericit! am o problema nu stiu daca gta 4 merge pe calculatorul meu
windows 7
procesor:Intel pentium dual core 1. 80ghz
2gb ram
placa video :256mb
vreau sa stiu daca merge gta 4 sau ziceti-mi alte jocuri asemanatoare care merg dar nu din seris gta

Răspuns Câştigător
| XtReMee a răspuns:

Liviu cica trebuie placa video minim 512 mb trebuie minim 256 recomandat 512 daca vrei sa afli daca-ti mere jocul intra pe google pe can you run it si alegi jocul si programul iti va spune daca-ti merge gta4
funda! 1

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Nu merge pe calculatorul tau, caci asa este si al meu

Răspuns utilizator avertizat
| deeadeea111 a răspuns (pentru MarianPetre):

Nu m-ai stiu altceva de genu, dar o sa incerc sa caut si o sa te anunt cat mai curand posibil

| Liviu781 a răspuns:

Gta IV (4) sigur nu iti va merge pe cerintele tale adica gandeste-te logic placa video este de 256 MB ceea ce inseamna o rezolutie de 1024x900. gta 4 merge minim pe o placa video de 512 MB desi recomandat ar fi una de 1 GB. rami iti ajung pentru cerintele minime... deoarece sunt 1.5 GB minim si 4 GB Recomandat.iar procesoru pune capat visului tau laughing adica 1.80 ghz. Intel pentium. acum fara suparare dar e cam distrus... pai acum procesoarele care duc jocuri noi aparute cum ar fi Far Cry 3, Crysis 3, Black Ops II, GTA 5, nfs mw 2012 si altele sunt procesoarele Intel : i5, i3 sau i7 dar i7 e cel mai bun procesor si costa minim 50 de milioane..si sa aiba peste 3.40 GHZ. happy
Si alte jocuri care ti le-as recomanda pentru cerintele tale ar fi Max Payne 1 si 2 /Total Overdose. Far Cry
Bafta! happy si recomandat ar fi sa iti iei un PC cam cum am zis eu te costa circa 20 de mil vezi cum strangi ca e grav big grin

| XtReMee a răspuns (pentru Liviu781):

Liviu cica trebuie placa video minim 512 mb trebuie minim 256 recomandat 512 daca vrei sa afli daca-ti mere jocul intra pe google pe can you run it si alegi jocul si programul iti va spune daca-ti merge gta4
funda! 1

| Pooshtyu a răspuns:

Sry dar nu cred ca merge.Am ceva gen PC tau si mie nu-mi mere.