| sdalexandru a întrebat:

Buna am si eu o problema nu imi merg jocuri astea noi pe configuratia asta am windows 7 64 bit procesor intel pentium dual core 2800+ 4gb rami ddr2 pe frecventa maxima sursa chieftec de 650 w si curand mi-am luat o placa video noua ca am zis ca problema e de la ia un gtx 460 2 gb 256 bit...si tot nu imi merge m-am gandit sa schim si procesoru acum am zis sa imi iau un procesor intel core i7 2600 quad core sandy bridge 3400ghz... ce ziceti problema e de la procesoru meu si daca e bun asta care vreau sa-l iau daca e ceva de el. multumesc pentru intelegere

5 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Vreau si eu un quad i7 de 3400Ghz! Pacat ca mai am de asteptat vreo 300 de ani pana se inventeaza laughing Si referitor la intrebarea ta, iti trebuie upgrade la procesor.Si daca vrei sa treci pe i7 o sa fi nevoit sa schimbi placa de baza cu totul pentru ca este pe alt tip de socket.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Tu cand zici ca nu merg... te leferi la full grafic details si rezolutie maxima sau pur si simplu sa ruleze asa cum optimizeaza pc-ul? Eu am un dual core 2600 4 gb ram win xp sp 3 si un video Ati radeon hd 5670 si am jucat si crysis si ultimul nfs aparut si multe altele...

| sdalexandru explică:

Nu ar fi aia problema cu grafica maxima ca nu ma joc la grafica maxima problema e ca imi sacadeaza si la rezolutie minima.si inca ceva dl loner din pacate chiar exista un procesor i7 de 3400 hrz uita aicia http://www.mega-byte.ro/......5-box.html

| Gabriel892 a răspuns (pentru sdalexandru):

Nu ai inteles... 3400GHZ!

| dodoo2311 a răspuns:

Nu folosi windows 7 pentru ca el merge bine cu configuratia calculatoarelor din 2012. Iti recomand un windows xp