| anonim_4396 a întrebat:

Sallz, as vrea sa stiu si eu cum se joaca Minecraft, adica despre ce e vorba, cum se joaca, care e scopul?straight face de unde il donwloadez si ce grafica are ca am auzit la un preten care joaca ca cica e smecher si el cica joaca in HD si mi-a zis sa ma apuc ca e tare

1 răspuns:
| WyndFTW a răspuns:

Grafica depinde de ce texture pack ai scopul... sa faci ce vrei laughing ( pai de fapt de cand cu un update scopul este de a omora Ender dragon dar e foarte greu de ajuns si omorat. Poti face potiuni, abilitati pe arme, armuri. Cauta pe youtube lets playuri daca vrei sa vezi cum se joaca.
PS : poti sa iti adaugi moduri care fac jocul si mai amuzant