| GeorgePiticul a întrebat:

Salut.Am descarcat pe calculatorul meu(nu laptop) minecraft si merge foarte incet; aproximativ 10 fps....Am urmatoarele "componente":
Procesor: AMD Sempron(tm) Processor LE-1200,-2.1GHz
Memorie: 1024MB Ram
DirectX:11
Placa video NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS
Memoria(placii):506mb
Am pc asa slab sa nu mearga MINECRAFT?
Stiti vreo metoda sa il fac sa mearga mai bine?
DAU *FUNDA*

Răspuns Câştigător
| Andrei_Buse_1998 a răspuns:

Nu e numai de la ram de exemplu eu am 8gb ram si tot mai am lag in unele zone happy!

1 răspuns:
| Florinel1997 a răspuns:

Frate poti sa ai calculator de ultima generatie dar daca ai un gb ram nu ai sanse sa joci minecraft la viteza normala mai pune-ti inca 2 si atuci o sa iti meraga bine minecraftul are o lume mare si necesita 3 gb ram pentru a merge decent