| Sebastian2014 a întrebat:

Am instalat windows 7 64x pe calculatorul meu si am o problema: cand donwladez ceva, calculatorul se restarteaza. Calculatorul meu are placa de 256 mb, 2GB Ram, procesor Genuine Intel CPU 2160 @ 1, 80Ghz 1,80Ghz (asta inseamna ca e dual core daca imi scrie de doua ori 1, 80Ghz?). In fine intrebarea mea e: e o problema minora, nu e bun windows-ul pentru calculatorul asta sau e altceva? Multumesc mult! happy

4 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Ba tu realizezi ca Windows 7 64 de biti trebuie sa aiba OBLIGATORIU macar 4 GB RAM altfel nu ruleaza curespunzator.

| Gamer2000 a răspuns:

Salut! Nu cred ca ar fi o problema cu calculatorul pentru ca si eu am acelasi sistem numai ca placa mea este de 512 mb si am tot windows 7 ideea ar fi sa reinstalezi windows-ul poate a fi avand un chichitz setat rau! Daca eroarea persista consulta un service pentru diagnosticare

| wasilika24 a răspuns:

Instaleaza-ti windows 8 32 biti si o sa mearga foarte bine

| KillerMafiotul a răspuns:

Ba da e bun, du-te la my computer-advanced- Startup and Ricovery setting- debifeaza Automatically restart. Click ok.