| OnYxXx a întrebat:

Am p problema cu Pc-ul recenr am bagat Windows-ul(acum 2 zile) si cand stau pe net facebook, youtube... si mai am si mesul aprins si metinul uneori mi se inchide ecrenul si dupa 30 sec se restarteaza.
Si cand stau doar pe net pe facebook mei se restarteaza in felul asta...
Avetii idee ce are...
Pentru ca e un calculator bun placa video de 2 procesor Intel dual core de 3 GHz Ram de 4Gb hard de 500Gb deci e bin calculatorul dar care e problema am si avira pe el pana acum nu a detectat nimic!
Help me va rog... Dau FUNDAAAAAAAAAA! Ce-lui mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| Alomateca a răspuns:

Si eu am avut problema asta iar dupa un timp mi s-a ars monitorul.Momentan nu mi-am dat seama de asta si credeam ca mi s-a busit placa de baza asa ca mi-am cumparat o alta unitate apoi mi-am dat seama ca era monitorul si a doua zi mi-am luat un monitor nou.Eu unul cred ca ar trebui sa chemi pe cineva care chiar se pricepe la astfel de lucruri astfel o sa ajungi ca mine.

| OnYxXx explică (pentru Alomateca):

Cred ca am probleme si cu placa video. Inainte imi mai facea figuri ....imi inegrea ecranul facea niste dungi negre si dupa disparea si isi revenea dar dupa ce am bagat winsows-ul nu a mai facut placa video nimic... Ms de raspuns.winking

| IceDemon93 a răspuns:

Daca iti da "BlueScreen of Death", atunci ai o problema de hardware, sau un driver instalat incorect. Daca se restarteaza pur si simplu, Sursa ta s-ar putea sa aiba o problema, sau poate fi chiar de la OS (asta in cazul in care nu ti-a m-ai facut figura asta inainte de instalare). Daca scoate vreun sunet cand se restarteaza (un fel de rascait) e foarte posibil sa iti cedeze HDD. Problema nu e de la Placa de baza, placa video sau oricare alta placa...
Verifica sursa, reinstaleaza OS, si foarte important, verifica temperatura pe componente (daca depaseste 60 de grade, schimba pasta pe procesor). Daca iti da BlueScreen...pregateste-te sa schimbi ceva componente...