| SorinelCopilu a întrebat:

Salut, am intrebare, cum sa scriu sa pot gasi un procesor pentru laptop? Am un Toshiba cu i3 de 2.3.3 e cam varză as vrea sa il schimb dar nu gasesc nimic pe net cum sa caut ca sa pot gasi sau imio puteti da un link pe amazon sau pe un magazin online? Multumesc

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti recomand. Cel mai probabil placa de baza nu suporta ceva mai bun. Plus ca daca e sudat te costa bani frumosi sa il desfaci si is sanse sa nu mearga cel de schimb dupa.

| PainTech a răspuns:

Salut!
La majoritatea laptopurilor schimbarea sau inlocuirea procesorului nu este posibila.
Ne poti spune exact modelul laptopului?

| Mirel4412 a răspuns:

Nu se pot inlocui procesoarele ca la pc. Pune bani si ia-ti altul, ca daca schimbi ceva la laptop trebuie sa schimbi tot.