| KeZiki a întrebat:

Am o interebare legata de ninecraft sau 3. Eu joc minecraft PE 0.9.5 si cand fac un portal spre nether cu obsidia un loc sa se activeze ia foc, a doua intrebare este daca pot face o masa de farmece am 4 obsidia 2 diamante si o carte dar nu imi apare in lista, a treia de ce nu se incarca intruna cand dau la login sau cand intru pe un server imi spune ca nu ma poate conecta.am wifi si local server activat plzx dau funda

1 răspuns:
| MValentin a răspuns:

Pe minecraft PE nu merge sa faci protal spre nether P.S descarcati minecraft pe versiune mai noua.