| phantom2k a întrebat:

Salut am o intrebare, cam stupida dar vreau sa ma lamuresc, e vorba de steam, daca o persoana vrea sa imi dea un joc cadou eu ce trebuie sa ii dau : NUMELE PROFILULUI sau NUMELE CONTULUI, stiu ca numele profilului se poate schimba dar al contului nu se poate, si nu stiu care din cele doua tebuie sa ii dau sa faca tranzactia

Răspuns Câştigător
| DaDuSH a răspuns:

Salut. Gifturile pe steam se pot trimite si prin e-mail. Deci daca tu participi la un giveaway si castigi, persoana care trebuie sa iti dea jocul ori o sa te bage la prieteni sa il trimita ori o sa-ti ceara e-mailul de pe contul tau sa il trimita. dsada

| phantom2k explică (pentru DaDuSH):

Si ca sa ma bage la prieteni trebuie sa ii dau numele contului sau a profilului?

| ValyPC a răspuns (pentru phantom2k):

De obicei la giveaway iti da un cod care trebuie sa-l bagi happy

4 răspunsuri:
| ValyPC a răspuns:

Nu...pur si simplu daca te are la prieteni iti poate face gift

| phantom2k explică (pentru ValyPC):

Nu ma are, sa zicem daca particip la un giveway.