| AndreiSaigo a întrebat:

Am o intrebare despre Minecraft.La ce imi foloseste enderchestul?

Răspuns Câştigător
| Iosif_Adelin_1997 a răspuns:

Enderchestul foloseste la punerea itemelor in el care e mult mai sigur decat un chest normal.Tu pui itemele in enderchest iar ele raman acolo si dupa ce spargi chestul si daca ai pe langa tine alt enderchest gasesti itemele acolo.

1 răspuns:
| IFlorin97 a răspuns:

Poti sa transporti mai multe iteme pui iteme in chest si te duci unde vrei si daca ai un enderchest la tine il pui jos si iei iteme din el.