| DarkWoolf a întrebat:

Salut am o porblema cu Minecraft cand vreau sa-l deschid PC-ul se restarteaza si nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| crakxx120 a răspuns:

Pot fi multe motive, dar doua mai sigure sunt:
-curata calculatorul de praf in interior! desfa pc-ul + sursa de alimentare (foloseste aspirator+carpa pentru praf)
-cand ai reformatat ultima oara pc-ul, sau macar un system clean up (adica o curatare a systemului gen: printr-un antivirus bun)

| DarkWoolf explică (pentru crakxx120):

Praful l-am curatat chiar azi iar de formatat abia acum 4 zile am formatat tot pc-ul si tot nu merge

6 răspunsuri:
| DarkWoolf explică:

Mersi pentru ajutor dar am rezolvat singur.

| crakxx120 a răspuns:

Problema apare numai cand joci minecraft? sau in general cand joci ceva, sau nu neaparat cand joci, o data la un anumit interval de timp?
-daca oricare din astea, o varianta este sursa de alimentare este pe "duca" ori chiar placa video!

| DarkWoolf explică (pentru crakxx120):

Asta imi face numai la minecraft.

| Bogdyy15 a răspuns:

Trebuie sa faci windows-ul din nou

| DarkWoolf explică (pentru Bogdyy15):

Windowsu-l l-am facut abia acum o saptamana.