| moaradevant a întrebat:

Am o problema, am dat parolă de la wifi unui vecin și asi vrea sa il deconectez și sa schimb parola, adică nu mai vreau să stea pe internetul meu. Puteți sa-mi dati un link de pa un tutorial?

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Salut,
Pentru aceste rutere o poti schimba altfel: Router 3G/3.75G, Wireless N 300Mbps, Wireless N 150Mbps, Router client AP (CPE WISP), Dual-Band, Wireless AC, 450Mbps Wireless N:
Pasul 1 Deschide un browser web şi tasteaza adresa IP a routerului wireless (implicit este 192.168.1.1) în câmpul adresă şi apoi apasa Enter.
Pasul 2 Introdu numele de utilizator şi parola pe pagina de autentificare, numele de utilizator şi parola sunt implicit admin.

Pasul 3 Selecteaza System Tools->Password din partea stângă pentru a deschide pagina de configurare.
Pasul 4 Tasteaza numele de utilizator/parola în varianta veche şi cea nouă, apoi click pe Save.

Sper sa te ajute, in caz contrar iti recomand sa dai un search pe youtube cu urmatoarele cuvinte: "Cum să îți schimbi parola de la conexiunea Wireless" si o sa gasesti cateva tutoriale care sper sa te ajute.

Succes,