| torettoFL a întrebat:

Buna Ziua, deci treaba sta in felul urmator, am net de la Romtelecom, si la Routerul(Wifi) meu este conectat si telefonul lu' fratemiu, si vreau sa schimb parola sau sa il deconectez cumva, dar nu stiu cum.
Cine ma rezolva are funda.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru asta trebuie să știi adresa IP a router-ului. Apoi folosind browser-ul de internet să accesezi acel IP și din setările router-ului la wireless să schimbi BSSID și PSWD cu unele prefernțiale.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Urmereste intocmai tutorialul : https://www.youtube.com/watch?v=6vXUmJ4N8n4
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Mai intai trebuie sa afli ce ip are wirelessul.Pentru asta faci asa:
Start-run si scrii cmd. Dai enter.
In fereastra pe fond negru in continuare scrii ipconfig si dai enter.
Urmaresti unde scrie default gatewai si acolo este ip -ul wirelles-ului.Il scrii pe google si dai enter.
La user vei scrie admin, la parola tot admin. Odata intrat in setarile wirelles-ului ai acolo si optiunea de a schimba parola.Pur si simplu o stergi din tasta backspace pe cea actuala si o scrii pe cea noua.Salvezi modificarile daca ai optiunea de a salva si ...atat. Acum de fiecare data cand intri pe wirelles vei putea intra cu noua parola.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce cmd, ce ipconfig de ce atatea complicatii? cand poate pur si simplu sa incerce din prima cele 3 variante pe care le poate avea 192.168.0.1 / 1.1 / 1.0

si nu il scrii in google ci in bara de adresa de la browser ca e cu totul alta treaba.

si de unde stii tu ca routerul lui are userul admin si parola admin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ok de acord, nu stiam cele trei variante.