| Toma_Gabriel_1999 a întrebat:

Am un vecin care se tot conecteaza la wifi la mine cum il deconectez sa nu se mai bage la wifi?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Iti pui parola pe conexiunea wireless. Intri pe pagina de configurare a routerului. De obicei datele de conectare sunt:
http://192.168.1.1
user: admin
pass: admin

Te duci la Wireless si setezi o parola pentru conexiune si nu se mai poate conecta.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Cifrarea trebuie sa fie WPA2-AES (fara TKIP), parola trebuie sa fie de cel putin 30 de caractere, iar WPS trebuie dezactivat.