| GhostKnight a întrebat:


Am o problema cu calculatorul.
Astazi a trebuit sa scot cablul de vga din unitate ca sa fac curat pe la cabluri, si am 2 locuri de bagat cablul vga in unitate(in spate).
Dupa ce l-am pus inapoi nu mergea ecranul, era negru.Am incercat sa il bag in celalalt loc si acolo a mers dar din cate vad eu daca il bag acolo si intru in pc nu am niciun driver instalat.Am incercat sa instalez driverul de pe cd-ul care l-am primit de la ei dar imi zice Your computer does not meet requirement for installing this software.
Pana acum cablul statea in prima chestie unde intra cablul vga si imi mergeau toate jocurile, aveam driverele instalate pentru tot.Acuma in celalalt loc pentru vga numai am nimica.Incerc sa instalez driverul pentru placa video ca vad ca nu il am dar nu ma lasa pentru ca imi da eroarea de mai sus.Eroarea nu aparea cand era cablul in cealalta parte...
Acuma nu cred ca mai am ce sa ii fac, ma gandesc sa reinstalez windowsul dar totusi o sa pierd salvarile la jocurile mele favorite si nu vreau sa se intample asta.
Exista vreo cale de a-mi instala un driver pentru a numai avea problemele astea?
Si driverul pe care nu ma lasa sa il instalez(cel de pe cd-ul care a venit odata cu pc-ul) se numea Intel Onboard VGA driver.
Daca va intereseaza componentele pc-ului meu sunt :
CPU

Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3. 30GHz

GHZ

3.3 GHz

RAM

6, 2

VIDEO CARD

AMD Radeon HD 6570

PIXEL SHARDER

5.0

VERTEX SHARDER

5.0
Dau funda la comentariul cu un fix bun! Astept raspunsuri