| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu minecraft pe windows 7 pe 64 biti deci intru in el imi apare mojang si imi da bluescreen dupa restart deci am instalat corect driver-ele toate video,audio, etc ei pe windows xp pe 32 bits mergea perfect imi intra bine dar aici nu stiu ce sa fac am cautat pe net dar nu am gasit am gasit pe versiunile mai vechi cand era launcheru ala doar cu username deci trebuie sa schimb cumva codul de la java? sau ce daca stiti ceva cum sa fac dau funda!

4 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, in primul rand nu conteaza pe ce structura ai windowsul. Uite aici o rezolvare : https://www.youtube.com/watch?v=vcMvIYYIHvU

| Michiō a răspuns (pentru MrCaNaByS):

Uite ce componente am : RAM 4GB, 390MB Video Card si am instalat si toate driverele corect la ea

| Michiō a răspuns (pentru MrCaNaByS):

Am rezolvat schimband java aveam pe 32 bits am bagat 64 bits dar amu imi da asta A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment

| lpavel a răspuns:

Instaleaza Windows 7 pe 32 biti! Foarte multe jocuri NU ruleaza pe 64 biti indiferent de Windows! Bafta!