| prizeFTW a întrebat:

Am windows 8 pro, de ce nu pot juca minecraft? Intru in client pun numele dau start si sta putin negru apoi apare ceva cu Bad video card driver. Trebuie instalat un driver? Am instalat java!

1 răspuns:
| christishor a răspuns:

Salut trebuie sa descarci alt minecraft probabil tu minecraft ala il ai de mult de cand aveai windows 7 sau ce windows ai avut si de asta nu se potrivesc cele de atunci cu cele de acum probabil jocu a fost pe o platforma de sistem 32 si acu ca il bagi pe windows 8 o platforma de sistem 64 nu o sa iti mearga