| anonim_4396 a întrebat:

Am primit de la cineva un laptop roșu, DELL cu Windows 7 Ultimate, sistem de operare AMERICAN.
Când navighez pe net, nu este nici o problemă. În momentul în care intru în Minecraft sau în orice alt joc, se face ecranul verde, rosu, alb, etc. Pe lângă asta se aude și un pârâit puternic.
Cum pot scăpa? Am dezactivat și firewallul.
P.S. : Se întâmplă la jocurile descărcate de pe net.

1 răspuns:
| Spaz472 a răspuns:

Schimba drivere-le si incearca cu click dreapta run as admin si activeaza firewall si bloacheaza jocurile de la net daca nu, schimba windows. Succes!