| SlenderMan299 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste comparatii in legatura cu niste componente PC.
Intel Core i5 4590 3. 3Ghz box ( 4 Nuclee ) Vs Intel Core i7 4500U 1, 8ghz 2,4 ghz with turbo boost 3 ghz
Placa Video Sapphire Radeon R9 270 OC Dual-X 2 GB GDDR5 256 Bit Vs Nvidia Geforce GT 750M 4 GB, GDDR 3, 128 Bit.
Astept pareri si apropo, ce ziceti de aceasta placa de baza? http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/b85-g43-gaming/

5 răspunsuri:
| catalin542000 a răspuns:

Salut.Cel mai bun procesor este i7 care l-ai descris.
Cat despre placa video nici una nu este buna eu iti recomand placa asta este mult mai buna si mai puternica.

Placa video Sapphire AMD Radeon R9 290 OC Vapor-X, 4096MB, GDDR5, 512bit, 2X DVI, HDMI, Display Port

Si placa de baza da este buna dar fi atent ca soketii procesorului sa aiba acelasi nr cu soketul placii de baza.

FUNDA?

| CaddyBear a răspuns (pentru catalin542000):

R9 270 OC Dual-X e foarte bun cu i5-ul ala pentru ca i7-ele este pentru laptop si daca si-ar lua i5+R9 270 OC Dual-X ar juca tot pe ultra am un prieten care are FX-6300+R9 270 simplu si ii merge BF4 la ultrahappy

| Kevin44 a răspuns:

Sal, mai bun este i7, de ex eu am un i3 si merge foarte bine, pana la urma nu conteaza prea mult, dar daca vrei ceva bun si daca esti gamer, bun este i 7

| catalin542000 a răspuns (pentru Kevin44):

Ma bucur ca te-am ajutat funda?

| CaddyBear a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/961007/ banuiesc ca e wishlist-ul tau dar nu ai ce e mai important o carcasa si o sursa.
Pentru acel calculator o sursa buna ar fi aceasta http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12ii-620-bronze-620w/ iar carcasa aceasta http://www.pcgarage.ro/carcase/segotep/sg-z2/