| marianbeks a întrebat:

Am si eu o problema, am tot cautat pe net dar nu am gasit pe forumuri mai nimic.Eu ma joc League of legends (LoL) si de ceva timp cand sunt in joc primesc crash si imi apare casuta cu BugSplat, dupa ce ma reconectez dupa 2-3 minute iar iau crash, nu stiu ce sa mai fac am instalat jocul si windowsul din nou pe un ssd am inchis anumite programe care ar putea avea o influenta asupra jocului dar problema persista.Va rog pentru cei care stiu despre ce vorbesc sa ma ajutati.

1 răspuns:
| IulianIlieValentin17 a răspuns:

Salut reducerea la minim a opțiunilor video va reduce numărul efectelor de pe ecran și poate să te ajute să eviți blocarea jocului. Jucându-te cu aceste setări, vei putea să găsești raportul optim între performanță și calitate. Pentru început, încearcă să setezi fiecare opțiune la cea mai mică valoare. Le poți accesa în joc apăsând pe ESC și selectând VIDEO.
Sper ca te-am ajutat.