| MarcelPurice a întrebat:

Salut,am si eu un PC cu urmatoarele piese:
Placa Video-Radeon X1550 64-bit (Microsoft Corporation - WDDM)
Procesor-Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 20GHz
Ram-2G RAM
Si cu placa de baza-fc gigabyte ga 81915p duo pro
Si as vrea sa imi schimb procesorul cu unul INTEL DUAL CORE, dar din cate am inteles PLACA DE BAZA nu este compatibila cu procesorul DUAL CORE, as putea sa imi schimb procesorul cu acela? AJUTATI-MA, DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Din pacate, nu foti folosi un procesor Dual 2 Core. Placa ta de baza suporta maxim tehnologie Hyper-Threading. Adica, procesorul are doar un nucleu fizic iar al doi-lea este virtual. In Taskmanager, tu vei vedea doua, dar de fapt este unul singur.