| craiova2 a întrebat:

Am calculator cu urmatoarele specificati Descriere dispozitiv
placa video ddr2 Radeon X1550 64-bit (Microsoft Corporation - WDDM)
memoria ram 1024, procesor dual core 2140 @1.60 ghr placa de baza asrock g31m-s
frecventa 1600 mhz ce ar trebuie sa schimb ca sa il fac sa mearga toate jocurile

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca trebuie sa schimbi procesorul (ar trebui unul de peste 2 GHz), placa video si memoria RAM (sa mai adaugi una de cel putin 1 GB, preferabil 2 GB).
Pentru a fi perfect informat uita-te la cerintele unui joc mai complicat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru jocuri iti trebuie un procesor mai mare, macar un 2. 2GHz dual-coare, si 2-3Gb RAM. Placa video nu stiu ce memorie are, daca e de 256 e ok.

| rgx a răspuns:

Ar trebui sa-ti construiesti un alt pc de la 0. Daca ai un buget poate vom ajuta!

| craiova2 explică (pentru rgx):

Buget am 3000 ron cred ca imi un laptop bun

| rgx a răspuns (pentru craiova2):

Daca mai faci rost de ceva banuti ai putea merge pe asta http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru craiova2):

Laptopurile nu sunt pentru gaming! Ia-ti unitate, daca vrei sa joci mult.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru rgx):

Ma refeream ca un laptop se incinge, e mai incomod... Mai potrivit e un desktop pentru gaming.