| Misuuuu a întrebat:

Am un laptop ASUS, si cand ma joc fortnite si am toate setarile pe low, chiar si rezolutia, tot, ajung la 60+ fps insa se blocheaza foarte des cate o secunda doua. si cand spun foarte des aproape intotdeauna. Primul meci se misca binisor, dar dupa incepe sa se miste groaznic, ce e de vina? System Model : TP550LAB Operating System: Windows 10 Pro 64-bit Memorie : 6GB RAM Procesor: Intel(R) Core(TM) i7550U CPU @ 2. 40GHz(4 CPUs), ~2. 4GHz DirectX Version : DirectX12 Display (placa cred) :Intel(R) HD Graphics 5500

4 răspunsuri:
| BicaMihai15 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la placa video, daca nu incearca sa mai stergi din local disk C. si ti-se blocheaza pentru se randeaza harta.

| Misuuuu explică (pentru BicaMihai15):

In local disk C am o gramada de spatiu,, nu e aia problema

| Alex_Spadafora_1992 a răspuns:

Hmm interesant, problema nu ar fi de la laptop.
Incearca sa scoti v-sync de la placa video, si sa treci pe performing, scoate la fortnite shadows graphics.

| Misuuuu explică (pentru Alex_Spadafora_1992):

Ce e ala v-sync? ajuta daca il dezactivez?