| Aedarb a întrebat:

Am un PC destul de bun Intel core 2 Quad Q8300 2.50Ghz
4GB rami ddr3 si o placa video Nvidia GT 430 1gb ram si windows 7 home premium pe 64 biti.Mentionez ca rulez GTA 4 cu detaliile pe HIGH f bine.Bun deci ajungem si la problema... Dintr-un motiv necunoscut incepe jocul sa se sacadeze (sa agatze in frame-uri), am reinstalat windowsul si problema a disparut, doar ca acuma a reaparut.Ce imi poate cauza aceasta sacadare? mentionez inca o data ca dupa ce reinstalez windowsul merge perfect o saptamana poate si o luna si apoi iar o ia razna.HELP! ps: daca era de la placa video facea la fel si dupa reinstalare windowsului, nu?

2 răspunsuri:
| Neoq a răspuns:

Si eu am patit asta e din cauza ca pe parcurs ai mai multe programe care ruleaza si memoria ram se incarca putin mai mult. Nu e de la placa video asa cum ai spus si tu daca era de la placa iti facea in continuare. Incearca sa joci cu setarile la low-medium sau bagati un windows care consuma mai putini rami.

| Aedarb explică:

Joc pe Low si la fel face.Inca ceva am observat, inainte sa-l apuce dablaua mi-a trecut setarile de la mediu cum le-am pus eu la high, fara sa fac eu asta.Sa am ceva virus sau worm pe hard undeva? Am scanat cu Avg si ii curat.