| ViorelAP a întrebat:

Am un sd card de 64 de gb (al telefonului) plin cu poze,muzica, fisiere etc. Cand inserez sd card-ul printr-un usb adaptor in pc, imi cere o formatare a fisierelor de pe el. Am observat ca daca folosesc programul ZAR si dau click pe optiunea "Image Recovery" in timp ce dau click pe Sd card, acesta mi se deschide permitandu-mi sa vad continutul, insa nu le pot da copy in calculator deoarece se blocheaza fereastra. Cum as putea sa recuperez fisierele (in special pozele)? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă folosind RECUVA.

| Wr3nch a răspuns:

De ce nu conectezi direct telefonul prin micro-usb?

| ViorelAP explică (pentru Wr3nch):

Am incercat, insa nu imi mai citeste sd card-ul. Imi cere sa-i dau formatare.