| AndreiD781 a întrebat:

Am xbox si as vrea sa-mi cumpar de pe web site-ul oficial un abonament de 3 luni pentru pentru Fortnite. Unde as putea sa gasesc aceste abonamente fara sa platesc cu cardul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Madalina715 a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa mergi la un terminal selfpay, zebrapay sau qiwipay. Gasesti acolo orice fel de abonament vrei. Spre de exemplu eu mi-am cumparat un abonament de 3 luni xbox live gold de la un aparat selfpay si am dat 69 de lei. Bafta

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Te referi fara sa platesti deloc, sau sa platesti cu alta metoda? Abonamentul se plateste orice ar fi; sau e "gratuit" o anumita perioada de timp, dar trebuie sa introduci cardul, pentru ca dupa perioada aceea gratis iti debiteaza automat suma "datorata". Asta, daca nu anulezi abonamentul. In situatia de fata, cel mai sigur trebuie sa platesti (sau nu, daca e vreo "promotie" activa).

| AndreiD781 explică (pentru CM7YRE):

Da, vreau sa platesc abonamentul dar nu am card.

| Alexuţ02 a răspuns:

Daca te referi la Multi-player trebuie sa-l platesti, acel cod merge cumparat de la Media Galaxy, eMag, etc.

Se numeste Cod Xbox One Live Gold, ceva de genul, si e de 1 luna / 3 / 6 / 12 parca.