| Balan_Marian_1997_D8Mk a întrebat:

Salut, as dori sa aflu daca Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BX80677G4560 functioneaza pe placa de baza MSI MS 7592.

Vreau sa cumpar acel procesor ca sa pot sa joc SMITE fara sa am low FPS.

Actualul procesor este Intel Celeron 2. 60GHz si am in acest moment 4 GB ram DDR3.

Si a 2 intrebare este :
Daca o sa achizitionez procesorul de mai sus (daca o sa functioneze pe placa respectiva) si achizitionez inca un slot de RAM de 4 GB ram ( total 8 cu ce am acum) o sa mai am FPS low in SMITE?

Tin sa precizez ca am si placa video DDR3 de 2GB

Astept cat mai multe raspunsuri

Multumesc.

4 răspunsuri:
| Catalin_Caluți_2001 a răspuns:

Va funcționa dar singur nul vei putea pune ai nevoie de specialist in calculatore ca sa nu faca vreunscurt circuit.

| Balan_Marian_1997_D8Mk explică (pentru Catalin_Caluți_2001):

E asa greu sa pui un procesor?

| TiberiuFasole a răspuns (pentru Balan_Marian_1997_D8Mk):

Daca ai mai mult de jumat' de creier si acces la internet nu. Doar ai grija la electritatea statica. Nu merita sa dai bani cand poti sa o pui tu cautand pe internet.

| Catalin_Caluți_2001 a răspuns (pentru Balan_Marian_1997_D8Mk):

Pai cam da si niste sisteme mai e nevoie sa nu se arda daca vrei sa funcționeze bine si sa te tina ani intregi