| CrokodyL a întrebat:

As dori sa stiu cat pot mari frecventa procesorului ca sa nu il prajesc.Am un AMD Dual Core X2 64 4000+ 2.11Ghz si as vrea sal maresc dar pana la cati GHZ sa-l fac? si o sa se simta vreo diferenta, am 3GB rami DDR2 si GeForce 8500GT 512MB, Placa de baza M2N4-SLi.In bios era pus la CPU Frequency - 200MHZ si la PCIE Frequency - 100, cat sa le maresc si ce mai trebuie sa dau enable sau disable la cv? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Alexutzuhud a răspuns:

Pai ar ajunge la 4.22 GHz dar trebuie sa vezi daca il poti "debloca" ca la unele nu merge si sunt totusi sanse de 50% reusita deci cam ramai fara el. Si chestia cu tehnica imi pare rau dar nu te pot ajuta eu doar ti-am dat un sfat.

| CrokodyL explică (pentru Alexutzuhud):

Am incercat sal maresc singur dar am schimbat doar CPU Frequency - 230MHZ si la PCIE Frequency - 115MHZ si mia rezultat 2. 42GHZ restul le-am lasat pe auto trebuia sa mai schimb ceva? voltaj?

| Alexutzuhud a răspuns:

Imi pare rau dar chiar nu stiu am incercat doar sa iti dau un sfat, mai bine pui pe cineva specializat in astea.

| CrokodyL explică:

Am incercat sa il fac singur si am schimbat doar CPU Frequency - 230MHZ si la PCIE Frequency - 115 restul le-am lasat auto, si mi-a rezultat 2. 42GHZ, cat trebuie sa pun voltajul? ii bun lasat pe auto? mai trebuia schimbat ceva?