| Anshar a întrebat:

As vrea sa aduc o imbunatatire la pc si nu stiu ce placa video sa aleg. Am urmatoarele componente: placa de baza ASRock AM1B-M, procesor AMD Sempron 2650 cu placa video integrata AMD Radeon HD 8200/ R3 Series 512 Mb si 4 gb ram DDR 3. Vreau sa mi iau o placa video externa sperand ca o sa mi imbunatateasca FPS -ul din jocuri, momuntan imi merge CS GO cu 30 de FPS si as vrea sa ajung la 60 minim. Ce credeti ca ar trebui sa schimb? saptamana trecuta mi am cumparat placa video externa GIGABYTE GeForce® GT 210, 1GB DDR3, 64-bit si supa ce am montato imi mergea pc ul mai greu in jocuri!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu ai ce imbunatatii la Petarda aia...

" GIGABYTE GeForce® GT 210" E MAI SLABA DECAT INTEGRATA DIN PROCESOR!
PROCESORUL GRAFIC CONTEAZA IN GAMING! Degeaba are 1gb memorie video daca procesorul grafic e foarte slab...e ca un PC cu procesor Pentium 2 si 1gb ram rolling on the floor

Spune ce buget ai pentru upgrade... poate iti gasesc ceva second hand!

Răspuns utilizator avertizat