| HardStyle a întrebat:

As vrea sa fac un server de metin2. Am nevoie de cineva sa ma ajute... Am mai incercat sa fac insa a dat gres. Cel ce ma va ajuta va lua SGA pe server iar daca iese bine il hostez.

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa ai toate programele necesare.
Programe:
Xampp
Homapage
Item-Shop
Clientul
Servarul (servar files)
Filezila
Navicat
Portmap
Extractor de Fisiere Eix, Epk.

Daca zici ca ai incercat si ai dat gres ai gresit undeva sau nai modificat ceva.

La un server de Metin2 trebuie sa fie IP static, minim 512Mb Ram viteza la net, Windows Firewall dezactivat.

Iar ca sa iti faci un servar trebuie sa stii ce trebuie sa modifici.

| prodanflorin a răspuns:

Fac servere de metin pe ip, + shopuri full "cum doriti voi" + traducerea metinului...etc totul doar la 1 euro big grin

pentru contact: florin_br26

| HardStyle explică:

Am nevoie de cineva sa ma ajute, stiu de ce programe e nevoie...

| HardStyle explică:

Prodan Florin da-mi add pe mess la id-ul : milionarul_asasin42. Multumesc!