| Cybertrust a întrebat:

Salut, care dintre cele 3 placi video mi le recomandati pentru gaming?
- gigabyte gv- n450oc2 (Powered by NVIDIA GeForce GTS 450 GPU)
sau
- ASUS ATI RADEON HD 6770 DirectCU II Edition
sau
- GIGABYTE Radeon R7 240 OC
Intentionez sa le achizitionez in bugetul de 300 de lei maxim, insemnand ca le-as cumpara si second hand. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cu siguranta r7 240 este cea mai buna alegere. Plus ca este si varianta OC.

| Cybertrust explică (pentru Jipa95):

De ce este cea mai buna?

| Jipa95 a răspuns (pentru Cybertrust):

Frecventa procesorului grafic mare!

| Cybertrust explică (pentru Jipa95):

Dar are vreo influenta asupra performantei faptul ca este ddr3 si celalalte 2 sunt ddr5?