| Iulyan_Adrian_1998 a întrebat:

Salut comunitatea TPU as vrea sa imi cumpar jocuri de pe G2A ca sunt foarte ieftine fata de steam. Un ex ar fi dead by dedlite sau deceit astea pe g2a sunt acolo la sectiunea de cumparare gen steam gift si nu chei adica ce inseamna steam gift sa il faci cados din cate stiu eu dar merge sa il ie si pentru tine daca ma puteti ajuta si cu un link pe youtobe in romana. Sau sa imi explice cunoscatori si cei ce folosesc g2a

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Salut! Eu folosesc g2a regulat. Am luat pana acum o gramada de keys cs go si peste 250 jocuri numai de la ei. Cand cumperi un joc ori iti da cheie ori ti-l face cadou pe steam.
Dupa ca ai platit, astepti un pic(maxim 1-2 min) si iti afiseaza cheia. Te duci pe steam sus in stanga ai ''Games'' click si dupa ''Activate a product on steam'' si acolo bagi cheia si boom ai jocul pe steam.
Pentru Gift, dupa ce ai platit, iti da un link. Linkul respectiv il bagi in browser si o sa-ti trimita cineva jocul imediat(trebuie sa fii conectat pe steam), dai accept si boom ai jocul pe steam.

| Iulyan_Adrian_1998 explică (pentru N0xEterniS):

A deci si daca il iau sub forma de gift tot pentru mine il iau dar numai ca imi da linkul acela si practic mil face ei cadou. mersi mult

2 răspunsuri:
| Gabituzk a răspuns:

Foloseste link-ul acesta de g2a https://www.g2a.com/r/gabitzuk pentru jocuri mai ieftine