| Shooter a întrebat:

Cum pot lua lana de la oi, cum pot sa iau lapte de la vaci, cum pot domestici animalele la Minecraft? Daca stiti si alte lucruri va rog sa imi spuneti.

2 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Pai,pentru a luat lana oilor ai nevoie de un "Shears", pentru a lua lapte de la voaci iti trebuie o galeata(Bucket), si pentru a le domestici trebuie sa le hranesti).
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting#Basic_Recipes

Succes!

| Reek54 a răspuns:

Salut, daca ai galeata te duci langa o vaca si apesi click dreapta pe ea, la oi ca sa iei lana iti trebuie foarfeca te duci langa ea si tot asa click dreapta, ele sunt deja domesticite. poti sa le atragi inspre tine cu grau il tii in mana si pur si simplu vin dupa tine iar daca hranesti sa zicem 2 vaci cu grau fac un vitel.