| Playboyx a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata dar cat se poate de realista, voua vi se pare normal sa mulgeti ugerul unei vaci si sa ii beti secretia aia? De ce unii oameni beau lapte nu vi se pare scarbos? Daca spuneti ca pentru calciu sa stiti ca sunt multe alte chestii care contin calciu.

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu mi se pare normal, si nu ma refer doar la laptele de vaca, ci la lapte si produse lactate, in general. Teoretic, avem nevoie de lapte doar in primele luni de viata, de lapte matern, apoi nu ne mai este necesar. Intr-adevar, exista alte alimente bogate in calciu in afara de lapte (lapte de canepa, migdale, broccoli, susan, alge etc.). Personal nu mai consum de cativa ani si nu am nicio problema de sanatate, ba dimpotriva (sunt vegan).

| AndreiGabi a răspuns:

Mai lasati-o in BIP mea... Ba fratilor, stiti unde merg dejectiile voastre? In pamant. Stiti ce creste din pamant? Legume, fructe, etc. Mancati asa ceva? Nu ti se pare scarbos? :o E lapte, il bei si de la mama cand te nasti, e comestibil, ce gasesti scarbos? Ca iese pe uger? laughing Mai da-o...

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand erai mic(a) ai baut lapte de la maica ta si asa ai supravietuit primelor luni din viata, nu te mai scarbi acuma

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns:

La fel sunt si eu... n-am putut niciodata sa pun gura pe lapte.

| amazonul11 a răspuns:

Eu cred ca ti crezi ca laptele de la super market e mai bun nu?

Răspuns utilizator avertizat
| amazonul11 a răspuns (pentru Playboyx):

Tu esti prea prost ca ti se pare laptele scarbos

| spintEE a răspuns:

Dar oua de gaina mananci? sau si alea sunt ciudate ca doar le ies pe cur gainilor?!

Răspuns utilizator avertizat