| Timis_Marian_1998_h1MC a întrebat:

Salut, daca eu am pe laptop un procesor Intel core 2 duo t6600 2.20 Ghz si vreau sa-l schimb procesorul care urmeaza sa-l cumpar trebuie sa fie tot t6600?

Răspuns Câştigător
| AndreiFace a răspuns:

Dacă placa de baza este t6600 și processorul trebuie să fie soket t6600
Funda!

4 răspunsuri:
| AndreiFace a răspuns:

Da sa se potrivește cu placa de baza

| Timis_Marian_1998_h1MC explică (pentru AndreiFace):

Deci stocket-ul ar fi t6600?

| Timis_Marian_1998_h1MC explică (pentru AndreiFace):

Hp 511863-001 Pavilion DV6 Motherboard, asta e placa de baza, imi zici cum imi dau seama ce alt procesor ar fi compatibil cu ea?

| AndreiFace a răspuns (pentru Timis_Marian_1998_h1MC):

Prin ce soket are și ce procesor suporta

| AndreiFace a răspuns (pentru Timis_Marian_1998_h1MC):

Dacă placa de baza este t6600 și processorul trebuie să fie soket t6600
Funda!