| xxVENONxx a întrebat:

Salut,de cand mi-am reinstalat windows-ul la minecraft imi arata ca am 450mb, nu stiu cum sa fac sa am mai multi pentru ca eu la calculator am 6gb ram si m-am uitat pe tutoriale pe net si nici alea nu dadeau roade si minecraft-ul imi merge in lag cu atatea mb, sper sa ma ajutati voi!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deschide task manager și vezi cine iți "papă" din memorie apoi dezactivezi aplicațiile respective

| xxVENONxx explică (pentru sierra1):

Pai nu este problema de asta, dar cand dau f3 imi arat in dreapta ca am 455 memorie alocata si nu stiu cum sa fac mai multa memorie ca am 6 gb ram pana la urma!

| sierra1 a răspuns (pentru xxVENONxx):

" nu stiu cum sa fac mai multa memorie"

tocmai ți-am scris mai sus cum

| Benn12 a răspuns:

Nu intelegi,cu atata e mai putin, cu atat iti merge mai bine.
Doarece daca folosesti din toata memorie, inseamna ca iti merge in lag, daca e mai putin, iti merge mai bine.
Deci e bun 450mb.Foloseste Optifine pentru mai multe fps.
Toti oameni de aici vad ca au inteles gresit, dar nu ii judec.

| xxVENONxx explică (pentru Benn12):

Nu este adevarar ce ai zis pentru ca am descoperit problema si era o eroare de la java!

| Benn12 a răspuns (pentru xxVENONxx):

Hmmm...

| kokoshelukubarbă a răspuns:

Poate ți-ai pus Windows pe 32 bit (x86) și nu îți recunoaște toată memoria. Vezi dacă în task manager apar toți cei 6gb. Dacă apar totuși ai putea încerca să reinstalezi Minecraft

| xxVENONxx explică (pentru kokoshelukubarbă):

Am si reinstalat minecraft-ul dar tot are aceeasi problema, dar am inteles ca este de la java si pe asta chiar nu stiu sa o rezolv!