| SaVa13 a întrebat:

Detin un laptop Acer aspire 5630, iar de ceva timp cand il pornesc imi apare Acer se incarca iar inainte sa se booteze windowsu imi scrie ceva de genu : SMART Failure Predicted on Hard Disk Drive 0sadsi seria de la HDD)
WARNING:Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may ne imminent.

Press F1 to Continue APAS F1

BOOTMGR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart straight face

Deci ce are?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Salvezi foarte urgent tot ce ai pe el important, dupa care il duci in service pentru inlocuit hardul. Cu foarte mult noroc, posibil sa izolezi portiunile defecte de pe hardul pe care il ai acum, insa doar ii vei prelungi agonia.

| SaVa13 explică (pentru Nelu62):

Deci e dus hardul?

6 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Aproape. Incearca sa mai salvezi ceva din ce ai pe el si te intereseaza.

| SaVa13 explică (pentru Nelu62):

Nu ma prea intereseaza nimic...laughing...hardu il schimb eu doar ca nu stiam sigur daca e dus hardu sa nu cumpar altu degeaba big grin

| Cannabis123 a răspuns:

Incearca alt cd cu windows

| SaVa13 explică (pentru Cannabis123):

Nu pot instala windows