| PARYSSS a întrebat:

Salut, din moment ce vreau sa mi deschid un server metin2 de durata si la un host bun am o intrebare... Cum ati vrea sa fie un server de metin ce fel de arme/armuri, asta din perspectiva unui plaier?

3 răspunsuri:
| PrunaPătrată a răspuns:

Pai depinde ce sv de metin2 vrei sa deschizi, PvM sau PvP, daca vrei sa deschizi unu PvP e super simplu, dai level maxim ( gen 250-99 ), totul la magazin, ratele la bonus uriase ( gen 1000 Strength ) si eventual poti sa pui si moduri ( iteme cu 10000 Strength de ex mai deosebite decat cele normale ).Dar daca vrei unul PvM e putin mai greu si aici o sa-ti dau 2 variante:
-PvM HARD: Ratele la exp/yang/drop sa fie partial scazute. Eventual faci de la M - G skillurile cu carti si de la G - P cu SS-uri.Sa fie ca un fel de RO, doar ca la magazin sa gasesti fms/rib alea alea +9, armuri 1-26/34 sau cat vrei tu +9.Maxim level undeva ca pe RO zic eu 105.Armurile/armele sa fie exact ca pe RO.
-PvM Easy: Pai, aici poti pune sa iti dea la inceput 10kk, cal armat. Eventual un NPC sa-ti faci vrajile P.La magazin sa gasesti pana la otel +9 si arme pana undeva la Otravita as zice eu.Ratele la exp/yang/drop sa fie ridicate. Level maxim poti pune gen 255. Poti face mape noi in care sa cresti de ex de la 90-110, 110-150, 150-200 sau ce vrei tu.

Raspunsul asta e doar orientativ, desigur ca nu e necesar sa te iei dupa mine, sau daca te iei normal ca poti adauga multe alte detalii sau modificari. Daca e sa deschizi serverul sa ma anunti cumva prin PM ca ma apuc si eu big grin

| PrunaPătrată a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Si da, ca o completare, la PvM Easy poti sa mai pui arme/armuri speciale pentru 150-200-255 etc.

| PARYSSS explică (pentru PrunaPătrată):

Un raspuns bun mersi dar ma gandeam sa fac un fel de clasic intre pvm -pvp lvl 127 sv l am hostat am de muncit la el mai ales la catacomba... o sa fac catacomba sa cresti de la lvl 90 pana la 105-110 o sa pun si arme in iteme shop de exemplu armura gheata(lvl 95) si armura sangerie (lvl 105) si arme la fel de lvl 95 titan, celesta, scorpioane, nocturne spre exemplu coliere platina si altele care sa evouleze din platina dar nu bonusuri excesive la platina spre exemplu colier platina +9 bns 30 patrundere 50 valoarea atacului 3kpv dar totusi sa se cunoasca diferenta fata de celelalte...
In joc las otel negru, posedata si ma gandeam inca o armura sa evloueze din posedata gen beta dar nu bonusuri mai bune decat gheata sau sangeria la gheata vreau sa pun 4kpv 20 viteza miscare 220 aparare si pe sangerie 7. 5kpv 30 viteza miscare 470 aparare scuturi epice 35impotriva acelui caracter si al doilea rand de evolutie la scuturi care sa evolueze din epice 20 rezistenta pgm 30 rezistenta pc dar al doilea rand de seturi de evolutii le bag la un pret mare ca sa nu fie prea des intalnit pe sv... in afara de scut pe celelalte nu bag bonusuri prea bune spre ex colieru era la +9 3kpv 50 valoarea atacului 30 patrundere la evolutie bag 4k pv 75 valoarea atacului 30 patrundere sau bratara platina +9 2.5kpv 15 semiom la evolutie bag 3kpv 15semiom +15 critica cam asa le bag bonusurile pe server sa fie 3kpv max pe iteme 15maini 15 sabie 15 pumnale.etc 10 semiom
ce parere ai?