| Idriceanu_Robert_1980 a întrebat:

Salut,este bun PC-ul meu? are urmatoarele configuratii ma refer la jocuri :Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2220 @ 2. 40GHz Memory (RAM) 2, 00GB Windows7 Ultimate 32 bit VIDEO:NVIDIA GeForce 8400GS Total Avaible Graphics Memory 1790 MB Dedicated Video Memory 1024 System VIdeo Memory 0 mb Shared System Memory 766 MB Hard 320 GB

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca te referi la jocuri, e MUCI. De bagat un Linux si tinut pentru net/office/filme e ok.

| Idriceanu_Robert_1980 explică (pentru KodrutZ):

Da tu ai server ma ce ai tu

| KodrutZ a răspuns (pentru Idriceanu_Robert_1980):

Nu am nici un server, dar pina si sistemul pe care mi l-am facut in toamna lui 2007 stergea pe jos cu asta al tau daca discutam de joace. Acuma am unul de ~2 ani si ceva, nimic sf - i3 2120, 8 giga de ram, GTX 750 Ti video, SSD 120 GB + hard de 1 TB... momentan am un hard de 320 si ala de 1 TB ca ssd-ul e trimis la garantie. Calculatorul tau era foarte slab pentru jocuri chiar si in 2007, in special datorita placii video. Acuma... sintem in 2014 din cite imi aduc aminte.

Răspuns utilizator avertizat
| PolBoss a răspuns:

Inca 2 gb de ram si o placa video macar de vreo 400 lei.