| Idriceanu_Robert_1980 a întrebat:

Salut,este bun PC-ul meu? are urmatoarele configuratii ma refer la jocuri :Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2220 @ 2. 40GHz Memory (RAM) 2, 00GB Windows7 Ultimate 32 bit VIDEO:NVIDIA GeForce 8400GS Total Avaible Graphics Memory 1790 MB Dedicated Video Memory 1024 System VIdeo Memory 0 mb Shared System Memory 766 MB Hard 320 GB

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Daca te referi la jocuri, e MUCI. De bagat un Linux si tinut pentru net/office/filme e ok.

| Idriceanu_Robert_1980 explică (pentru KodrutZ):

Da tu ai server ma ce ai tu

| Idriceanu_Robert_1980 explică (pentru Alexyz01):

Adica 4gb ram?

| PolBoss a răspuns:

Inca 2 gb de ram si o placa video macar de vreo 400 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru Idriceanu_Robert_1980):

Nu am nici un server, dar pina si sistemul pe care mi l-am facut in toamna lui 2007 stergea pe jos cu asta al tau daca discutam de joace. Acuma am unul de ~2 ani si ceva, nimic sf - i3 2120, 8 giga de ram, GTX 750 Ti video, SSD 120 GB + hard de 1 TB... momentan am un hard de 320 si ala de 1 TB ca ssd-ul e trimis la garantie. Calculatorul tau era foarte slab pentru jocuri chiar si in 2007, in special datorita placii video. Acuma... sintem in 2014 din cite imi aduc aminte.

| Idriceanu_Robert_1980 explică (pentru Alexyz01):

Mersi dar pc meu este mic am placa video slim imi poti zice una mai buna mica? sau sa-mi dai site cu ea?