| RybackxD a întrebat:

Salut, eu am MinecraftSP versiunea 1.5.2 si tot incerc sa fac un server hamachi ca sa pot juca cu prieteni. Stiu sa fac serverul, si pot intra pe el dar ceilalti nu pot intra. Ma-m uitat la mai multe tutoriale dar tot nu gasesc o solutie.

Va rog ajutor.

1 răspuns:
| Egous a răspuns:

Pai, nu face serverul cu consola! Fa o retea de hamachi, dale reteaua la prieteni, dale IP-ul de la hamachi, apoi intri pe lume! (tine minte fara consola) Dai pe ESC, Te duci la Open to LAN dai acolo cum vr tu, apoi o sa zica jos : local game hosted on... si ala e portu, prieteni tai trebuie sa puna portu asa! ip.ip.ip.ip:port si aia e, daca nu merge incearca sa il pui pe un preten sa faca svu, FUNDA happy