| Denis2017 a întrebat:

eu cand deschid sau dau restart la calculator imi da eroare A Disk Read error Occured sau Reboot in Select Device (la Reboot In Select Device daca reinstalez windows-ul merge si nu vreau sa instalez de 1000 de ori) (la A disk Read Error Occured nu stiu ce pot face ajutati-ma)
si imi mai da Error Loadig Operation System
FUNDA

Răspuns Câştigător
| GuniTs a răspuns:

Memorie sau procesor sau o altă problemă legată de hardware este cauza de date corupte să fie scrise în memorie. citi mesajele omul meu, acolo ceva acolo pentru doar despre toată lumea. Am încercat să acopere toate bazele, dar este imposibil să știm fiecare configurația hardware acolo. Am observat că această problemă se întâmplă cel mai frecvent atunci când o mulțime de date este scris la unitatea de la o dată, și atunci când unele sau toate aceste date este legată de sistemul de operare, cum ar fi Windows Updates. Dacă actualizați fișierele de sistem, și de memorie PC-ului sau Processor se confruntă cu erori de citire / scriere, fișierele de sistem va deveni corupt și BLAMO, nu de boot și problematic MBR.
O curat operațiune de frumos, re-partiționare și formatare pot avea, de obicei, grijă de această problemă destul de ușor, dar care nu va ajuta să salvezi datele, aceasta va ajuta doar pentru a reîncărca sistemul de operare. ** REPEAT, veți pierde datele dumneavoastră dacă ștergeți partiția (S) și reformata unitatea **

| Denis2017 explică (pentru GuniTs):

Mi-am facut din nou partitiile mai de mult dar tot nu merge si apropo eu am 3 harduri si folosesc doar unul ca celelalte 2 sunt ai unui vecin care vine la pc-ul meu si la celelalte harduri nu ii da erori de loc porneste perfect doar la al meu
DATE HARD LA MINE
uitate la acest link asta e hardul meu
http://www.hdsentinel.com/......etails.php
ASTA E HARDUL
el se numeste MAxtor 6L200P0

| GuniTs a răspuns (pentru Denis2017):

M-ai bine dul la unde unde repare calculatoare inainte sa ti se mai strice cv in el si incearca sa il dezmembrezi poate fi o alta problema la sistem

| Denis2017 explică (pentru GuniTs):

Am gasit problema aveam putin din pamblica rupta
dar oricum!