| NuAmBaniDeNume a întrebat:

Joc FIFA 2013 si imi trebuie un "button data setup" pentru gamepad (joystick) sa joc cu scheme ca nu-mi merg scheme de pe "right axis". Dau Funda cine imi da acest "button data setup".

Răspuns Câştigător
| DaLfff a răspuns:

Ca să-ţi meargă caută pe google launcher fifa 11 ( gasesti si pe youtube tutoriale). Dupa, te duci la fifasetup -> fifaconfig.exe. De acolo dai la configurare, te duci la partea cu joystick si unde apare chestia cu "R" si sagetile editezi cu right axis de la joystick. Dupa te duci la documente -> fifa 11 şi copiezi "button data setup" si-l pui in documente -> fifa 13.

3 răspunsuri:
| DaLfff a răspuns:

Salut. Ca să-ţi meargă trebuie să downloadezi launcher-ul de la fifa 11 ( găseşti pe youtube, doar caută). După te duci în fifasetup -> fifaconfig.exe si de acolo modifici la joystick unde apare "R" cu right axis. După te duci la documente -> fifa 11 şi copiezi "button data setup" şi-l pui în documente -> fifa 13.

| DaLfff a răspuns:

Salut. Caută pe google fifa 11 launcher. Dupa il deschizi te duci la fifaconfig.exe si dai la configurare. Te duci la joystick şi unde apare chestia cu "R" şi săgeţile editezi cu right axis de la joystick. Dupa te duci la documente -> fifa 11 şi copiezi "button data setup" şi-l pui în documente -> fifa 13.

| NuAmBaniDeNume explică (pentru DaLfff):

Am descarcat launcher-ul dar cand pun cu RS merge in doar 2 directii iar RL in 2 directii straight face de ce?