| Miron_Mădălin_2000 a întrebat:

La moment am un router wireless, si ma folosesc doar de wifi. Am 15-25Mbs. Vreau sa imi trag fir la PC, sa am viteza mai mare, dar in acelasi timp sa ma pot folosi si de wifi pentru telefon / tableta. Cineva zicea de RJ-45. Acesta este doar capatul firului? Nu inteleg care e chestia. Va rog sa explice cineva.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

RJ-45 este o mufa...
Tie iti trebuie cablu UTP cat5e + RJ-45!
Le poti cumpara gata mufate..decat il conectezi in router si pc si gata, ai net!
Ti le recomand pe cele mai scumpe ( de exemplu daca cumperi unu de 5 metrii nu-l cumperi pe cel de 2.5 lei ci pe CEL DE 4 LEI! )

2 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Este denumirea Firului care face conexiunea dintre router si pc

http://www.pcgarage.ro/cabluri-retea/gembird/cat5e-patch-cable-utp-2m-blue/