| WeezyF a întrebat:

Merge GTA V cu procesorul asta Procesor dual core AMD ATHLON 64 X2 6000+,AM2, 2x3.0GHZ,2 nuclee
restul am palca video ram etc...

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cu W7 64 de bitzi 4 GB o sa fie foarte la limita. 6000+ ul e mai slab decit un core duo, dar nu cu foarte mult. Depinde cum ai noroc... ce placa video ziceai ca ai?

19 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Probabil o sa fie sub cerintele minime dar o sa mearga cumva. Ai macar 6 GB de ram? Ce placa video?

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Ram nu cere 6GB, la procesor nu sunt sigur cerintele au aparut...dar nu stiu daca procesorul ala merge, este mai bun decat unul Dual duo 2.6 Intel?

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Gygabyte ati radeon 1gb HD 4650 GDDR2

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Imi pot ida un site de unde pot lua un procesor bunicel? care sa faca fata la GTA V? sa nu mai fie la limita big grin Mersi

| AlexShadow26 a răspuns (pentru WeezyF):

Nu e gta 5 pe pc...

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Vad ca te pricepi...imi poti lasa un cont de facebook ceva? poate ma ajuti cu ceva...

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Nu ai ce procesor peste 6000+ sa iti pui pe AM2. Plus de asta, placa aia video e muci. Vezi ca ti-am dat PM cu id-ul meu de YM.

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

GTA are la cerinte placa video 512MB
... eu zic ca merge cu a mea imi merge GTA IV la high

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Gresit. Degeaba te uiti la numarul de megi. Uita-te si CE PLACA are specificata acolo. Uite recommended:
Recommended:

Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2GB (Windows XP) 2.5GB (Windows Vista)
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Nici cu procesorul nu prea intri la recommended, iar la video cu chiu cu vai, sa zicem ca a ta nu ar fi cu foarte mult sub un 3870, desi am impresia ca si-o ia masiv.

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Deci a mea, placa e 1GB HD 4650 OC ATI RADEON premium graphics 128 bit

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Da, mosule. DDR2, ziceai. Muci. Am avut un HD 4770 cu 512 MB GDDR5 din primavara lui 2009 pina prin ianuarie anul asta cind a binevoit sa se prajeasca. Aia stergea pe jos cu a ta in orice scenariu imaginabil, insa deja incepuse sa isi arate virsta in unele situatii, chiar daca o pastrasem dupa ce am trecut de la X2 4000+@4600+, HDD si doi gigi de ram la i3, 8 giga si SSD. Uite la asta ce jalnic se misca - http://www.youtube.com/watch?v=RbieCH7wcWc. Ca idee, am facut un benchmark la GTA 4 cu i3-ul de care ziceam mai sus si GTX 750 Ti, placa pe care o am acum (modelul SC de la EVGA), si mi-a scos undeva pe la 50-60 fps parca cu totul la maxim in 1280X1024. De la un X2 pina la i3, chiar si ceva mai vechi cum e al meu (i3 2120), diferenta e colosala.

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Am inteles mersi, o sa vad ce jocuri o sa-mi mai mearga si cand nu o sa mai faca fata o s-o schimb, ce placa si ce procesor imi recomanzi?

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Deja nu mai face fata, din pacate. Recomandarea ti-o fac in functie de buget. Buba e ca trebuie' sa schimbi toata platforma. Chiar daca am tot avut AMD timp de vreo 15 ani, in momentul de fata as merge pe Intel daca discutam despre un sistem pe care se mai si joaca jocuri decente, nu bau-bau-ri de-alea de pe Facebook. Pentru net/office low budget, as merge 100% pe AMD, proacele astea noi cu video integrat si placi de baza mai ieftine de 150 RON sint superbe pentru scopul asta.

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Cand ai timp poate imi lasi un link sa vad niste preturi ceva...

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Cand ai timp poate imi lasi un link sa vad niste preturi ceva...
ti-am dat add pe facebook, ma cheama cosmin

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Am impresia ca nu mi-ai dat mie... happy
Sint cam spart in bot de oboseala, mai vedem miine.

| WeezyF explică (pentru KodrutZ):

Mai lasa-mi odata ID-ul poate ai scris ceva gresit...

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Nu am scris nimic gresit, era ID de Yahoo ala. Daca mi-ai dat add si ti-am dat si eu add ar trebui sa apar online.

| KodrutZ a răspuns (pentru WeezyF):

Cu W7 64 de bitzi 4 GB o sa fie foarte la limita. 6000+ ul e mai slab decit un core duo, dar nu cu foarte mult. Depinde cum ai noroc... ce placa video ziceai ca ai?

| Digital112 a răspuns:

Nu au aparut cerintele de sistem la gta 5,