| XRaXD a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un pc i5-7400,GTX 1060 OC 6GB, 8 Gb RAM, am bagat windows-ul, am instalat driverele, problema este ca la placa video imi da acest mesaj: "You are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU." M-am uitat la "services" este pe automatic, am reinstalat driver-ul, tot nimic, cineva care a avut aceasta problema si a rezolvat-o? Precizez ca am Windows 10. Am un monitor cam vechi, poate fi de la el problema? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Foloseste hdmi.

| Andri123 a răspuns:

Salut.Da e de la monitor.Am avut si eu această problema. Poti incerca sa iti cumperi un adaptor dar nu stiu daca te poate ajuta dacă spui că monitorul tau este vechi.Am acelasi pc ca al tău luat din altex. Strânge bănuți 400/350 de lei si incearca sa cumperi un nou monitor.

| XRaXD explică (pentru Andri123):

Ok, multumesc, daca asta e problema voi reveni cu funda, face!