| Andone_Allexy_1998 a întrebat:

Salut,mi-am descarcat si eu NFS Rivals si nu inteleg de ce am fps-uri foarte mici.
Sistemul meu ( Amd x4 965 BE, 4 GB ram ddr2 Dual-channel- Placa video GTX260 SP 216, sursa Gigabyte superb 550P, Placa de baza Gigabyte GA-MA790GP-UD4H,Windows 7 SP1 x64 ) eu nu cred ca cu acest sistem nu pot juca macar pe medium NFS rivals. Si chiar daca nu l-as lasa pe 1920x1080 si detaliile pe medium si as da 1024x768 si tot pe low tot 15/20 fps am. Stiti de la ce sa fie?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fps-ul e blocat la 30 din default, incearca asa:
http://intimp.ro/need-for-speed-rivals-cum-sa-rulezi-jocul-cu-60-fps-pe-pc/

| Andone_Allexy_1998 explică (pentru CM7YRE):

Pai,eu nu am nimic cu acele 30 de fps-uri, dar la mine nici macar nu ajunge la 30, sta la 15/18/20 fps. Astept un raspuns sad

| VladyXR a răspuns:

Piratat? Daca e, nu am cu ce sa te ajut, ce le piratate sunt optimizate prost, daca il cumperi vei avea sansa la mai mult FPS.
PS:Configuratia cam slaba.

| Andone_Allexy_1998 explică (pentru VladyXR):

Da,l-am luat de pe net, nu ma lasa sa spun site-ul laughing. si nu prea cred ca si cu acest sistem de il am eu nu merge jocul pe medium si 1920x1080. Deci, tot n-am rezolvat.