| Florin_Zaraf_1997 a întrebat:

Salut, mi-am luat acum cateva zile un laptop, am instalat windows 7 pe el dar nu inteleg de ce nu merge internetul cu setarile de pe calculator (ip,gateway, dns, etc.). am primit eroare "your computer is correctly configured but the dns server is not responding" (ceva de genu). am incercat la cineva cu o conexiune broadband (user+parola) si a mers. ma poate ajuta cineva? multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Pentru ca ai nevoie de ceva drivere compatibile. Apeleaza la cineva care se pricepe bine sa instaleze programe si care ar sti ce drivere sa descarce de pe net care sa se potriveasca cu wind.7. Si eu am avut problema asta si asa am rezolvat-o.

| Florin_Zaraf_1997 explică (pentru Mareacluj):

Am luat driver pentru adaptor internet si degeaba.

| Mareacluj a răspuns (pentru Florin_Zaraf_1997):

Eu am internet de la Orange, cu modem. Si tin minte ca persoana care mi-a instalat windows-ul si celelalte programe a trebuit sa descarce ceva drivere de pe net de la Orange Internet Evreyhere. Cred ca ar fi bine sa iei legatura cu furnizorul de net si sa ii cri detalii

| Cornellp a răspuns:

La mine ip, dns am dat sa le primesc automat.Incearca sa suni la reprezentantii net-ului care il folosesti.

| Florin_Zaraf_1997 explică (pentru Cornellp):

Is neseriosi aia. am sunat ieri si a spus cineva ca vine mai incolo la mine, a venit pe naiba.