| Dobrota_Radu_1998 a întrebat:

Salut, nu stiti ce pot sa fac daca am lag in minecraft in afara de video setings care le-am facut, Placa videoL Nvidia geforce 7100 GS 256MB, 1GB RAM, Procesor 3.06 Ghz.
https://www.youtube.com/watch?v=rCasrVAi_sc&feature=yout u.be

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia un calculator din mileniul asta.

| Dobrota_Radu_1998 explică (pentru KodrutZ):

Am jucat jocul si pe un calculator mai slab si a mers bine, raspunzi ca sa te aflii in treaba.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dobrota_Radu_1998):

Ia sa vedem ce avem noi aicea... https://help.mojang.com/......quirements
Deci cum ziceai? Pe ce calculator 'mai slab' ziceai ca ai jucat "si a mers bine"? La ce rezolutie joci acum si ce rezolutie aveai pe ala mai slab? Cumva ai Windows 7 cu 1 GB de ram?

| Dobrota_Radu_1998 explică (pentru KodrutZ):

Nu, am XP pe asta si pe calculatorul mai slab tot XP ala avea 512MB RAM, placa 64MB era incorporata, procesor mai slab nu mai stiu cat.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dobrota_Radu_1998):

Oricum ai lua-o, vezi linkul ala - esti sub minimum requirements. Nici cu toate detaliile la minim nu merge fluent?

| Dobrota_Radu_1998 explică (pentru KodrutZ):

Ma rog, era de la versiune adica de la minecraftul pe care il aveam, am luat altul si a mers.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dobrota_Radu_1998):

Aha, bingo! happy