| Vasy10 a întrebat:

numa ce am luat de la un prieten o placuta de 256 Mb rami si am pus-o pe Pc, eu aveam una tot la fel de 256 dupa ce am pus-o imi arata in pc tot 256 Mb ram! ce trebuie sa fac nu cred ca trebuie sa bag din nou windowsul! dau funda Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Memoria RAM nu tine in nici un fel de drivere sau Windows. That's stupid! Daca placa ta de baza nu recunoaste memoria RAM, fii sigur ca Windows n-are nici o treaba (un PC functioneaza perfect si fara un HDD, deci si fara Win, pana la urma). Ca sa fi 100% sigur, intra in BIOS si vezi exact de cata memorie RAM dispui. Se poate ca unele placuta sa fie incompatibile, distruse sau pur si simplu murdare. Fii sigur ca e fixata bine in slot (apasa in jos pana clamele de siguranta se inchid si placuta e fixata). Sterge placutele cu o carpa de praf si murdarie. Jongleaza RAMii din fiecare slot si vezi si aici
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080409110622AAjaPXE

1 răspuns:
| Jorah a răspuns:

Dupa ce le-ai pus dai un rr windows. ( reformateaza-l ), si instaleaza inca-odata driverele.

* Placutele sa fie la fel, adica acceasi firma, marcawinking